Szanowni Państwo,

informujemy, że rozliczenie z wody zostało zaksięgowane na koncie czynszowym na dzień 30.11.2021  i  przesłane do e-kartoteki, gdzie można je zobaczyć.
Czynsz za m-c grudzień 2021 nie ulegnie zmianie. Natomiast nowy czynsz z rozliczeniem wody dostarczymy Państwu w styczniu 2022r.
Informujemy również, że Spółdzielnia odstępuje od naliczania odsetek ustawowych na dzień 31.12.2021 r., które obejmują rozliczenie z centralnego ogrzewania i rozliczenie z wody .

Zarząd SM Karlik

Szanowni Mieszkańcy

W  związku  z  obowiązującym  nadal  stanem  epidemii  i  obowiązującymi  ograniczeniami, nakazami  i  zakazami  w  sprawie  organizacji  zebrań,  uprzejmie  informujemy, że  w  bieżącym  roku  nie  odbędą  się  spotkania  z  mieszkańcami  poszczególnych  nieruchomości  odnośnie  propozycji  do  Planu  remontów  na rok  2022. Plan  remontów  na  rok  2022  zostanie  sporządzony  przez  służby  techniczne  spółdzielni  na  podstawie  protokółów  z  rocznych  przeglądów  okresowych  budynków, wykazu  robót  koniecznych  do  wykonania  oraz  Państwa  propozycji, które  składaliście  w  ciągu  roku.

          W dniu 06.08.2021 r. na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie została ogłoszona NOWA TARYFA dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

W związku z powyższym od dnia 01.09.2021 nowa stawka za zimną wodę i odprowadzenie scieków  wynosić będzie 15,93 zł za m³ czyli o 0,62 zł więcej niż dotychczas.

Wykaz opłat za mieszkanie dostarczymy Państwu do skrzynek pocztowych.

Zarząd SM-"Karlik" w Czerwionce-Leszczynach odda w najem lokale użytkowe, położone przy ulicy:

-   ks. Pojdy 35a seg. V – 16,58 m2,
-   ks. Pojdy 35a seg. VII – 15,96 m2,
-   Chopina 3 – 281,71 m2,
-   Chopina 3 – 57,31 m2.

Szczegóły....

Informujemy, że od dnia 07 maja 2021 r. na nieruchomości Nr VI VII (budynki przy ul. 3-go Maja 17a, 17b 17c i 3-go Maja 15a, 15b) będą prowadzone roboty ziemne związane z przebudową zewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania, polegającą na ułożeniu nowego ciepłociągu na terenie osiedla. Więcej...

Informujemy mieszkańców, że ze strony Uniqa można pobrać formularz zgłoszenia szkody.

Następnie wypełniony druk wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszenia szkody: https://www.uniqa.pl/~/media/Files/druki/S083_aktywny.pdf?la=pl-PL

Szanowni Mieszkańcy

Ze względu na sytuację pandemii, jak również na możliwość sprawdzania stanu konta księgowego mieszkania bez wychodzenia z domu, zachęcamy Państwa do korzystania z e-kartoteki.
Znajduje się tam również możliwość dokonania bezpośredniej opłaty za mieszkanie w zakładce „Rozrachunki”, pod pozycją „Saldo”.

Prosimy również o skorzystanie z możliwości „zlecenia stałego” opłat za mieszkanie w swoim banku. Należy przy tym pamiętać o podaniu w banku numeru rachunku dla wpłat /każde mieszkanie posiada swój indywidualny nr konta, który znajduje się również na wydrukach z rozliczeń, które przesyłamy Państwu do domu/.

Zarząd SM-'Karlik'

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą pandemii koronowirusa wprowadza się zaostrzone zasady pracy w Spółdzielni Mieszkaniowej „KARLIK”.
Informujemy, że od dnia 17.03.2020 do odwołania nie będą przyjmowani klienci w biurach Spółdzielni. Powyższa decyzja została podjęta z myślą o ochronie Państwa zdrowia i zdrowia naszych pracowników.

Prosimy kontaktować się telefonicznie lub drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za wszystkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Zarząd SM ”Karlik”

SZANOWNI PAŃSTWO

Zarząd SM "Karlik" informuje, że w związku z obowiązującym stanem epidemii, obecnie niemożliwe jest ustalenie terminu Walnego Zgromadzenia SM "Karlik".

W dniu 1 kwietnia 2020 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r., poz. 568), wprowadzająca regulację dotyczącą terminu odbycia się walnego zgromadzenia spółdzielni.

Zgodnie z art. 90 ww. Ustawy, jeżeli ustawowy termin zwołania walnego zgromadzenia spółdzielni przypada w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, trwającego w dniu wejścia w życie ustawy lub ogłoszonego bezpośrednio po okresie trwającym w dniu wejścia w życie ustawy, ulega on przedłużeniu o 6 tygodni od dnia odwołania tego stanu.

Zarząd SM-"Karlik"

 

Od dnia 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia  27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem  danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych. więcej

Dane Kontaktowe

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Karlik"

ul. Kościuszki 9

44-230 Czerwionka-Leszczyny

telefon sekretariat: 32 43 12 306

telefon do awarii: 32 42 70 229

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 7.00 - 15.00
Wtorek: 7.00 - 15.00
Środa: 7.00 - 15.00
Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 15.00